Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim

Image

Projekty archiwalne

"Przeszłość i przyszłość" w Bułgarii

Kolejnym, ostatnim już spotkaniem realizującym program Partnerskiego Projektu Szkól Comenius 2013-105   były odwiedziny uczestników projektu w bułgarskiej szkole: Prirodomatematicheska Gimnazia „Ivan Vazov” w Dobrich. Spotkanie trwało od 27 kwietnia do 1 maja br. I przebiegało pod hasłem: „Przeszłość i przyszłość”.

Spotkanie w Turcji

Dobiega końca realizacja dwuletniego Partnerskiego Projektu Szkół „Comenius” 2013-2015. W projekcie uczestniczyło 6 szkół z: Polski, Bułgarii, Grecji, Norwegii, Niemiec i Turcji. Działania projektu przebiegały pod hasłem: „Ulice Europy”. W dniach od 23 do 27  lutego br. delegacja uczniów i nauczycieli z Gimnazjum uczestniczyła w partnerskim spotkaniu w tureckiej szkole: Ozel Yesilvadi Anafen Ortaokulu  w Stambule, w Turcji.

Z wizytą w Finowfurt w Niemczech

W dniach od 13 do 17 października 2014 r. uczniowie i nauczyciele z z naszej szkoły przebywali w Oberschule w Finowfurt w Niemczech. Wizyta była kontynuacją realizacji działań w ramach partnerskiego Projektu Szkół Comenius – edycja 2013 „Ulice Europy”.

Wizyta w Norwegii

Kolejna tegoroczna wizyta partnerska miała miejsce w dniach 31.03- 04.04. 2014 w Lokenasen w Norwegii, uroczym miasteczku położonym niedaleko Oslo. Uczniowie gościli w przepięknej nowoczesnej szkole. Uczestnicy spotkania zapoznali się z systemem kształcenia i opieki nad uczniami w Norwegii. Podziwiali nowoczesną infrastrukturę szkoły, obiekty i urządzenia sportowe.

Comenius w Atenach

W szkole nadal trwa realizacja zadań projektu  „Ulice Europy”. Już po raz trzeci  uczniowie i nauczyciele mają możliwość  korzystania z unijnych funduszy, w ramach których realizują zadania projektu. 62 Gymnasium w Atenach w Grecji                    
W dniach od 10 do 14 lutego 2014 r.   grupa uczniów pod opieką nauczycieli gościła w 62 Gymnasium w Atenach w Grecji.