Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim

Image

Projekty archiwalne

Posumowanie projektu "Sąsiednie narody - wspólne tamety"

Image
„Sąsiednie Narody-Wspólne Tematy” to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Parasolka w naszym gimnazjum. Jest on współfinansowany przez Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży. Trwał od 13.08.2012 do 13.11.2012r, brało w nim udział 10 uczestników i 2 opiekunów. Dzięki projektowi  uczniowie nawiązali nowe przyjaźnie, jak również pogłębili znajomość języków obcych.  Mieli okazję poznać i zrozumieć podobieństwa i różnice między partnerskimi krajami, zdobyli nowe doświadczenia oraz wspólnie z litewskimi przyjaciółmi zwiedzali i bawili się.

Relacja z pobytu w Kelme na Litwie

Image

 

W dniach od 09 do 13.10.2012r. młodzież z Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Drawsku Pomorskim realizuje projekt "Sąsiednie narody - wspólne tematy" przy wsparciu finansowym Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Kwota dofinansowania wynosi 19 194,81 PLN. Jest on kontynuacją poprzedniego projektu Drawsko-Kalme 839, który był realizowany w 2010 r. w Drawsku Pomorskim.

Zaraz po przyjeździe spotkaliśmy się z naszymi kolegami i koleżankami z Litwy, wieczorem uczyliśmy się nowych słów i zwrotów w języku polskim, litewskim i angielskim, świetnie się przy tym bawiliśmy. Wiele śmiechu było przy pantomimie. Jak to bywa na wyjazdach – zawsze są jakieś nocne atrakcje, a u nas były pidżama-party.

No i zdecydowanie naleśnikom mówimy  NIE. Właśnie uczestniczymy w zajęciach w szkole Krażante. Za nami wspólne zajęcia językowe prowadzone przez panią Almę, zwiedziliśmy budynek szkoły, zobaczyliśmy jak się uczą nasi rówieśnicy i podziwialiśmy ich prace. Wzajemnie uczyliśmy się naszych języków.  Mieliśmy również możliwość spotkania się z władzami miasta Kelme oraz przedstawienia prezentacji przygotowanych przez uczestników projektu na temat państw, miast, szkół i tańca ludowego.  Za chwilę będziemy uczestniczyć także w warsztatach wyplatania ze słomy. Później planujemy „nietypowe” zwiedzanie Kelme, a wieczorem ma być dyskoteka. Ciąg dalszy opiszemy po powrocie.

Ta publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko jej autora, a Fundusz nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.