Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim

Image

Projekty archiwalne

Wizyta Litwinów

22.06.2010r. przyjechała do Gimnazjum w Drawsku grupa młodzieży litewskiej, która wraz z drawskimi gimnazjalistami do soboty będą realizować projekt „Drawsko – Kelme 839”. Program obejmuje szereg zajęć mających na celu zgłębienie wiedzy o kulturze, tradycji i historii obu państw. Oto kilka zaplanowanych działań: zajęcia z języka polskiego i litewskiego, zajęcia historyczne uwzględniające symbole narodowe, zwiedzanie drawskich zabytków, przygotowywanie inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem, warsztaty plastyczne, dziennikarskie, zajęcia sportowe. Nie zabraknie również rozrywki, młodzież pojedzie do parku linowego, spędzi wieczór przy gitarze, śpiewając szanty oraz zaprezentuje pokaz talentów.

Drawsko - Kelme 839

W ramach projektu „Drawsko - Kelme 839” w dniach 22-27.06.2010 r. Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim gościć będzie grupę młodzieży litewskiej ze szkoły w Kelme wraz z opiekunami .
Celem wizyty jest nawiązanie kontaktów rówieśniczych, poznawanie historii, oraz łamanie barier kulturowych.
Młodzież litewska wraz z grupą polską weźmie udział w obchodach „Dni Drawska”, oraz uroczystościach zakończenia roku szkolnego 2009/2010.
Harmonogram zajęć ponad to obejmuje między innymi:
-    warsztaty komunikacji;
-    zwiedzanie miasta;
-    zajęcia językowe i sportowe;
-    warsztaty plastyczne;
-    wyjazd do parku linowego;
-    spotkanie z władzami miasta;-    występy artystyczne;
-    zajęcia poświęcone historii Polski i Litwy;-    zwiedzanie ścieżki ekologicznej.