Podsumowanie „English Word – My World”

W Gimnazjum w Drawsku Pomorskim dobiegł końca trwający od września 2008 roku projekt „English Word – My World”, realizowany w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

"Czerwony kapturek" po angielsku

W ramach realizacji projektu 06.11.2008 r. w świetlicy osiedlowej na ulicy Grottgera dla wszystkich zainteresowanych odbyło się przedstawienie w języku angielskim pt. „Czerwony Kapturek”. W role słynnych bajkowych bohaterów wcielili się drawscy gimnazjaliści. Przybyłe na inscenizację dzieci były zachwycone. Dzięki bardzo dobrej grze młodych aktorów i świetnemu przygotowaniu, goście bez trudu rozpoznawali poszczególne wydarzenia z udziałem Czerwonego Kapturka. Wystawienie wspomnianej bajki było możliwe dzięki  zaangażowaniu pani T. Szpadzińskiej.

NIDA

Od 15.09.2008 do 28.02.2009 w naszej szkole jest realizowany Projekt English Word – My World finansowany przez Polsko- Amerykańską Fundację Wolności NIDA oraz Urząd Miasta i Gminy w Drawsku Pomorskim. Program ten został nagrodzony w konkursie ENGLISH TEACHING 2008 SMALL GRANTS.

Podczas trwania projektu młodzież z Drawska Pomorskiego będzie miała możliwość poznać kulturę i język angielski poprzez wykorzystanie takich form jak: teatr, taniec, poezja, fotografia, informatyka. Ucząc się języka obcego jednocześnie doskonalone będą umiejętności posługiwania się programem komputerowym Word, oraz Internetem. Prócz umiejętności praktycznych, wiedza z zakresu informatyki i nauki języka  angielskiego rozwinie w młodzieży pewność siebie,  tym samym umożliwi lepszy start do kolejnego etapu edukacji. Wspólna praca, nauka i zabawa przyczynia się również do rozwoju kompetencji społecznych młodych ludzi i będą budować w nich tożsamość obywateli Europy.
Zgodnie z założeniem projektu młodzież gimnazjalna będzie przygotowywała mini sztukę pt: „Noc Wigilijna" w języku angielskim. Korzystając z sali w Domu Kultury, będzie mogła dotrzeć ze spektaklem do większego grona odbiorców. Nawiązując współpracę ze szkołami podstawowymi w powiecie drawskim pozyskamy jury, jak również uczestników konkursu recytatorskiego "TO BE OR NOT TO BE". Zakupione książki, słowniki, filmy, programy komputerowe do nauki języka itp. będą dostępne dla młodzieży z całej gminy podczas zajęć dodatkowych organizowanych przez gimnazjum. Przewiduje się również przeprowadzenie przez uczniów gimnazjum zajęć otwartych z języka angielskiego dla przedszkola w Drawsku Pomorskim. Na zakończenie projektu przewidziana jest wystawa zdjęć w Urzędzie Miasta i Gminy.