DZIEŃ ZIEMI 2018 pod hasłem walki z plastikowymi odpadami

Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie uświadamiają sobie i wszystkim, że dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody i dbać o środowisko.

Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, troska o stan czystości najbliższego otoczenia i szacunek do przyrody oraz walka z plastikowymi odpadami to główne cele obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, które obyły się 24 kwietnia 2018r. Nasza szkoła kolejny już rok obchodziła to święto aktywnie.

Uczniowie klas IV wraz z nauczycielami o godzinie 9 00 wyruszyli w trasę rajdu pieszego, podczas którego mieli zebrać potrzebne elementy przyrody do wykonania pracy. Na Jędrkowej Przystani nad Drawą po oficjalnym rozpoczęciu czwartoklasiści podczas warsztatów pod tytułem „Drugie życie butelki plastikowej” wykonywali z butelek jabłka. Wszyscy uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem pod okiem starszych kolegów i koleżanek gimnazjalistów z klasy II A. Odbył się również konkurs o tematyce przyrodniczej. Osiem drużyn pięcioosobowych otrzymało nagrody, które wręczyli pani Katarzyna Knyszewska z Nadleśnictwa Drawsko i pan Andrzej Gałązkiewicz z Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska.
Organizatorki - pani Wioletta Kowalewska i Urszula Sobczyk oraz opiekun Pani Dorota Schwalbe.
Za pomoc w organizacji Dnia Ziemi dziękujemy: Nadleśnictwu Drawsko – Nadleśniczemu Zbigniewowi Łukomskiemu, kierownikowi Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska – Panu Radosławowi Głuchowskiemu oraz Radzie Rodziców.