Regionalna Olimpiada Przedmiotowa - 2018

Regionalna Olimpiada Przedmiotowa w naszej szkole odbywa się cyklicznie co roku od 16 lat. Przygotowania do niej trwają długo przed finałem. Organizatorzy, którymi są nauczyciele, pozyskują sponsorów na zakup nagród i zapraszają kandydatów do konkursu z różnych szkół. Zaproszenia przyjęły:

Szkoła Podstawowa w Czaplinku,
Zespół Szkół im. gen. Mariusza Zaruskiego w Ińsku,
Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim,
Zespół Szkół im. I Warszawskiej Dywizji Kawalerii w Świerczynie,
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu,
Szkoła Podstawowa im. 2 Warszawskiej Dywizji Piechoty gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Wierzchowie,
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Złocieńcu,
Szkoła Podstawowa nr 1 im. majora Henryka Sucharskiego w Drawsku Pomorskim,
Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Mielenku Drawskim,
Szkoła Podstawowa w Piecniku,
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim.

24.04.2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Drawsku Pom. odbyła się kolejna Regionalna Olimpiada Przedmiotowa, finał przygotowań uczniów, którzy mogli zaprezentować swoje zdolności i umiejętności z j. niemieckiego, j. angielskiego, j. polskiego i matematyki.
By wypełnić czas oczekiwania na wyniki, uczestnicy zostali zaproszeni na przedstawienie i poczęstunek.

Chwilą wieńczącą wysiłek uczniów było wręczenie nagród ufundowanych przez sponsorów, którymi byli:

1.    Burmistrz Kalisza Pomorskiego pan Michał Hypki,
2.    Gmina Drawsko Pomorskie,
3.    Nadleśnictwo Drawsko Pomorskie
4.    Kabel-Technik-Polska sp. z o.o. Drawsko Pom.
5.    Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim.
6.    Właściciele Piekarni w Drawsku Pomorskim państwo Iwona i Kazimierz Pokutyńscy,
7.    Prezes Intermarche w Drawsku Pomorskim pan Piotr Płażalski.
8.    Pan Grzegorz Więckowski – właściciel Piekarni w Suliszewie,
9.    Pan Krzysztof Podgórny – właściciel Hurtowni Artkułów Spożywczych „Antałek”,
10.    Pan Andrzej Rudnik – właściciel Firmy Handlowo- Usługowej „Lemon” w Szczecinku,
11.    Pan Marek Nowak – właściciel Firmy Usługowo - Handlowej EMEN Centrum Reklamy w Drawsku Pomorskim.